• Sole do kąpieli w zależności od swojego składu mogą mieć nie tylko ładny zapach, ale też działać leczniczo, odprężająco, odmładzająco lub relaksacyjnie.

  • Mydła naturalne LAVEA® pochodzą z mydlarni i są wykonywane ręcznie - więc z reguły nie kupimy ich w typowych drogeriach, marketach lub sklepach spożywczych. Skład wielu rodzajów mydeł może zadziwiać prostotą i oryginalnością tworząc przy tym szeroką gamę unikalnych właściwości.

  • Balsamy do ciała z masłem shea zalecane są szczególnie dla skóry przesuszonej, popękanej, posiadającej liczne zmarszczki i bruzdy. Masło shea to produkt pochodzenia roślinnego, a jego głównym składnikiem są afrykańskie orzeszki drzewa masłowego.

  • Szampony do włosów LAVEA® występują w szklanych opakowaniach w formie płynnej lub w formie twardej na wagę do krojenia - do włosów przetłuszczonych, normalnych, suchych, do włosów farbowanych, z tendencją do wypadania, łupieżu, czy zbytniego lub za słabego świecenia.

Sole do kąpieli - relaksacyjne i pobudzające

Powszechnie w solach do kąpieli stosowane są chemicznego pochodzenia kompozycje zapachowe. Sole do kąpieli w zależności od swojego składu mogą mieć nie tylko ładny zapach, ale też działać leczniczo, odprężająco, odmładzająco lub relaksacyjnie. Kluczowe w solach naturalnych, które uważa się za kosmetyki naturalne i kosmetyki ekologiczne, jest zwrócenie uwagi nie tylko na opakowanie i wygląd soli, ale też na zawartość olejków eterycznych, minerałów i mikroelementów oraz innych dodatków pomocniczych, takich jak kozie mleko. Szczególnie dobrymi właściwościami kosmetyków naturalnych czy kosmetyków ekologicznych wykazują się sole do kąpieli karslbardzkie i sole z Morza Martwego. Sól z Morza Martwego uważana jest w świecie za kosmetyk ekologiczny i leczniczy.

Co oferują sole do kąpieli?

Sole do kąpieli z natury są kosmetykami naturalnymi czy kosmetykami ekologicznymi pod warunkiem, że nie zawierają dodatkowych substancji chemicznych. Najpopularniejszym zastosowaniem soli są kąpiele relaksacyjne. Sole nawilżają ciało, zmiękczają wodę, uwalniają przyjemny zapach z olejków eterycznych w nich zawartych. Takie połączenie gwarantuje odstresowanie i uspokojenie organizmu. Naturalne sole kąpielowe najwyższej jakości, które można zakupić w mydlarniach, takie jak firmy Lavea, mają natomiast dodatki, które faktycznie regenerują skórę, odświeżają ją, czyszczą i wzbogacają o mikroelementy, które reagują z ciałem przez całą dobę. Niektóre sole mają za zadanie nie tylko odprężyć, ale również pobudzić, więc można je zastosować rano, by mieć energię na cały dzień. Również w zakresie doznań zmysłowych sole naturalne oferują znacznie więcej, niż produkowane hurtowo z tylko drobnymi dodatkami aromatów chemicznych.

Co może ekologiczna sól?

  • zmieniać kolor wody,
  • powodować musowanie (sole musujące),
  • zawierać płatki kwiatów,
  • być gruboziarnista lub mieć formę pudru,
  • zawierać wyjątkowe walory estetyczne (linia Decor Therapy oraz sole mozaikowe),
  • nadawać zapach dzięki naturalnym składnikom, takim jak zmielone skórki pomarańczy lub olejek z lawendy,
  • nawilżać przy pomocy np. koziego mleka i miodu.
Przede wszystkim, sole do kąpieli mogą jednak mieć właściwości lecznicze i mineralizujące.

Sól karlsbadzka i z Morza Martwego

Sól karlsbadzka sama w sobie jest kosmetykiem naturalnym i ekologicznym, która zawiera mikroelementy pochodzące z miejscowości Karlsbad (Karlovy Vary) - największego uzdrowiska w Czechach. Tryska tam aż 79 gorących źródeł o właściwościach leczniczych. Woda z tych źródeł pomaga w leczeniu wielu schorzeń. Mikroelementy w niej zawarte, takie jak związki dwuwęglanowe, siarczanowe i sodowe, dzięki solom firmy Lavea są dostarczane z uzdrowiska wprost do Twojej wanny. Sól ta rozluźnia mięśnie, koi bóle, i poprawia ukrwienie.

Równie wyjątkowe właściwości mają sole do kąpieli, które zawierają minerały z Morza Martwego, takie jak bromki (działające uspokajająco), czy minerały błotne (używane do leczenia chorób skóry, np. łuszczycy, i stawów). Również lotne właściwości soli z Morza Martwego nie tylko mają przyjemny zapach, ale także działają pozytywnie na astmę, alergie i choroby układu oddechowego. Mając naturalne dla skóry pH, sole do kąpieli z minerałami z Morza Martwego firmy Lavea to także kosmetyki naturalne, które stanowią najlepsze połączenie wartości relaksacyjnych z właściwościami leczniczymi.

Sole do kąpieli /

Sole musujące, gruboziarniste z olejkami, mozaikowe, dekoracyjne, sól z płatkami kwiatów, pudry do kąpieli